Pomôž si sám, aj Boh ti pomôže

Autor: Tomi Horváth | 10.4.2013 o 18:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  261x

Svet je krutý. Nikto nič zadarmo nedostane. Táto krajina je plná ľudí, ktorí sa sťažujú na svoj život, na to že nemajú dosť peňazí, musia ťažko pracovať za drobné, šéf im podkuruje, partner ich podvádza a rodina ich len využíva. Stretávam takýchto ľudí často, občas aj ja som jedným z nich. Čo sa s tým ale dá spraviť?

Všetko! To že ste nezamestnaný, bez pozitívnych vyhliadok, uväznený v tej istej ubíjajúcej rutine je jedine Vaša chyba. Nikoho iného. Pracujete manuálne a zarábate menej ako Váš sused úradník? Mali ste sa lepšie učiť. Že za komunizmu bolo ináč. Smola. Už tu je kapitalizmus a Vaša jediná šanca na to, prežiť život na úrovni, je prispôsobiť sa.

Ale možno ste výnimka. Malý kvíz. Ste chorý? Je niekto z Vašej rodiny chorý a vy sa o neho musíte starať? Ak ste odpovedali nie a nie, tak nie ste výnimka. Situácia v ktorej sa nachádzate a život, ktorý žijete je len výsledkom Vašich minulých rozhodnutí.

Nechcú Vás povýšiť? Bohužiaľ, nie ste dostatočne šikovný. Je možné, že kolega sa pchá šéfovi do zadku a preto bol povýšený on. Teraz si z neho robíte srandu za jeho chrbtom, ale pravda je taká, že on postúpil, lebo bol šikovnejší ako vy v istých zručnostiach. Nechcem Vás deprimovať, ale taký je život.

Všetko sa rozkradlo, my sme na to pracovali celý život a oni to za 20 rokov rozkradli. To určite naplánovali židia, ŠTB, Bilderberg Group. My sme s tým už nič nemohli spraviť, to všetko oni.

Prepáčte, ale toto Vám nezožeriem. Príde mi absolútne zbytočné plakať nad niečím, čo sa už stalo a obviňovať každého naokolo. Samotná myšlienka, že náš život je už dopredu determinovaný niekým alebo niečím, je podľa mňa len spôsob ako sa zbaviť zodpovednosti za svoje vlastné činy.

Nemyslite si, že Vám chcem dávať návod ako žiť. Možno to doteraz vyznelo, že v živote ide len o peniaze. Nie je to tak. Ide o šťastie. Niekto môže byť šťastný aj bez peňazí. Život je plný krásnych vecí, úžasných zážitkov. Tak ho nepremárnite tým, že sa budete neustále sťažovať.

AD1: Nikoho to nezaujíma.

AD2: Nikomu to nepomôže.

Zo sĺz ešte nikdy nič nevyrástlo. Z potu áno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pred odbernými miestami sa už tvoria dlhé rady

Začalo sa plošné testovanie obyvateľov Slovenska.

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Lekár Laho: Šéf lekárskej komory spôsobil zdravotníctvu problémy

Odmena 500 eur je pre mladých lekárov motivujúca, vraví Laho.


Už ste čítali?