Alkohol u mladých

Autor: Tomi Horváth | 6.2.2012 o 20:18 | Karma článku: 4,24 | Prečítané:  1037x

Táto zaujímavá téma je široko rozoberaná hlavne medzi rodičmi pubertiakov, ktorí vidia tento jav najčastejšie. Musím priznať, že pitie alkoholu vo vekovej skupine 15-25 do ktorej patrím aj ja, je veľmi rozšírené. Otázkou je prečo? Čo láka mladých ľudí k alkoholu? Podľa môjho názoru existuje viacero dôvodov, či už klasických, ktoré sú tu počas celých generácií, alebo špecifických pre túto dobu.

Medzi klasické dôvody patrí hlavne revolta voči rodičom, škole a vôbec celej spoločnosti. Niet pochýb, že každá generácia mala isté ideály, ktoré sa väčšinou nezhodovali s ideálmi ich rodičov a starých rodičov. Nie je to zlý jav, keďže mládež vždy bola tou skupinou, ktorá dokázala odhaliť anomálie v spoločnosti a aj proti nim bojovať. Je ale poľutovaniahodné, že kým v 89 sa štrngalo kľúčikmi, tak dneska sa štrngá hlavne pohárikmi.

Špecifický jav dnešnej doby je neexistencia verejného nepriateľa. Každý si môže povedať čo chce a nikto ho za to nepotrestá. Na politikov sa síce nadáva vo veľkom, ale pravdou je že sme si ich zvolili sami a bez problémov si môžeme zvoliť iných. Nie je tu žiadne pojítko, ktoré by mladých ľudí spájalo, nie je tu žiadny vyšší ideál.

Ďalšou zaujímavou vecou je bezcieľnosť mnohých mladých ľudí. Nie je im jasné čo robiť so svojím životom, chýba im motivácia. Prevláda názor, že nech sa už človek snaží akokoľvek, aj tak mu to nezabezpečí to vytúžené šťastie. Preto sa cieľom mnohých mladých ľudí stávajú bujaré oslavy spojené s pitím alkoholu vo veľkom. Tiež to súvisí s nedostatkom sebadôvery, ktorý pociťujú mnohý mladý ľudia.

Z vlastných skúseností viem, že nie je dobré vec riešiť zakazovaním a nadávaním. Je potrebné aby rodina a spoločnosť ako taká, ukázali, že je na svete mnoho vecí, ktoré sa dajú robiť namiesto ožierania sa každý víkend. Nie každý sa síce stane milionárom, ale to ešte neznamená, že jeho život nemá zmysel.

Keď totiž človek nevidí zmysel svojho života, tak nastupuje bezcieľnosť, ktorá je podľa mňa hlavným dôvodom na pesimizmus, ktorý v dnešnej dobe nielen medzi mladými prevláda. A ak sa táto zlá nálada spojí s potrebou vydať zo seba svoje pocity, vedie to nielen k nadmernému pitiu, ale aj k agresivite a nenávisti, ktorá ničí našu spoločnosť.

P.S.: Nechcem aby článok vyznel pokrytecky a preto musím dodať, že si tiež rád vypijem. U mňa je ale alkohol skôr prostriedkom na uvoľnenie sa, kým veľa mladých ho využíva ako liek na problémy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?