Je svet šachovnica?

Autor: Tomi Horváth | 19.12.2011 o 18:02 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  946x

Je pozoruhodné koľko významných udalostí sa v posledných pár mesiacoch stalo. Platí to v slovenskom, ale aj v celosvetovom meradle. Obyčajný človek prežívajúci svoj každodenný život a každodenné problémy je vystavovaný obrovskému množstvu informácií. Z tejto skutočnosti vyplýva jedna veľmi zásadná vec, a to, že niektorý ľudia prestávanú za sledom udalostí vidieť náhodu. Ale je to naozaj tak?

Najprv si zhrňme čo sa stalo. Na Slovensku padla vláda, štrajkovali/štrajkujú lekári, zvyšujú sa ceny.... Vo svete sa zachraňuje Euro, prebiehajú revolúcie, falšujú voľby... Je to pozoruhodná zhoda náhod alebo vopred premyslený plán na nastolenie Nového svetového poriadku(New world order)? Tak táto otázka čoraz viac rezonuje spoločnosťou. Nie sú to už len zarytý zástancovia konšpiračných teórií, ale aj normálny ľudia, ktorý sa nad tým zamýšľajú.

Samozrejme väčšina ľudí to nevníma ako celosvetovú konšpiráciu, ale zamyslite sa koľko vašich známych sa v poslednom čase sťažovalo, že politika je podvod? Stavím sa, že nie jeden. Určite spomínali, že politici si to aj tak s finančnými skupinami všetko dohodnú a potom to naservírujú pospolitému ľudu. Možno aj vy ste jeden z týchto pochybovačov.

Občas aj mne napadajú takéto myšlienky. Lenže potom si spomeniem na jeden veľmi zaujímavý výrok. Jeho znenie: „Konšpiračné teórie sú pre tých, ktorý nemajú dostatočnú vôľu meniť veci“. S týmto tvrdením sa plne stotožňujem. Je totiž jedno či tieto teórie hovoria pravdu alebo nie, vždy sú o veciach, ktoré môže človek zmeniť. Je síce chvályhodné ak človek vytiahne svoju hlavu zo zadku a začne vidieť súvislosti, ale je ešte lepšie, ak súčasne vytiahne ruky z vreciek a začne vytvárať tieto súvislosti.

Budem veľmi rád ak sa ľudia budú pýtať kto?, s kým? a za čo?, ale budem ešte radšej ak sa začnú pýtať ako to zmením? Sila sa totiž skrýva v jednotlivcovi a ľudia hodnoty nielen požierajú, ale hlavne tvoria.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?